10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку)

Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попуст дуќанот изгледаше хаотично. Имаат ли грам култура луѓето?“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-01.jpg

Дали ве нервира негативната енергија на работното место, ве фрустрираат обврските и се чувствувате непријатно и преоптоварено?

Ако е така, тогаш овие фотографии можеби барем малку ќе ви симнат товар од градите, кога ќе сфатите дека и на другите не им е најсјајно на работа.

Сепак, запомнете дека „Еден лош работен ден, не значи лош живот“. Сосема е нормално да имате и такви денови.

Луѓе кои имаат полош ден од вас на работа:

„Келнерка сум и некој родител им дозволил на своите деца да остават ваков неред...“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-02.jpg

„Работиме во кујна, имаше огромен наплив на клиенти, ја продадовме цела храна, но не можеме да стоиме на нозе повеќе.“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-03.jpg

„Колегите градежници од другиот тим требаше да се спојат со нашиот, но очигледно патеката ја ределе погрешно.“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-04.jpg

„Последици од работење на екстремно ниска температура во лабораторија, каде мора да ги мијам рацете 40 пати на ден.“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-05.jpg

„Новиот вработен во кујната во ресторанот кај што работам го направи ова и сега јас мора да го средам хаосот.“

10-lugje-koi-sigurno-imaat-polosh-den-od-vas-na-rabota-kje-vi-bide-uteha-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

13 фото-докази дека на некои луѓе сè во животот мора да им е како под конец Јаткасти плодови идеално подредени во посебна тегла, јајца наредени според нијан...
Киви без семки и уште 8 навидум обични продукти од кои луѓето се изненадиле кога ги виделе Јајце без жолчка, тиква која 6 месеци изгледа исто без никакви промени – секојдн...
Фотки кои ќе ве утешат – Луѓе кои имале навистина лош ден Скршен клуч во брава, поплавен стан – ако имате лош ден, овие фотки можеби ќе ве...
Бев срамежливa 20 години - Како си ја зголемив самодовербата и престанав да се срамам? Секогаш бев она дете кое седи само во клупа. Срам му е да крене рака да одговара...
Ситници во домот за кои гостите ќе ви бидат благодарни кога преноќуваат кај вас Вазна со свежо цвеќе, удобни влечки и шише вода во собата во којашто ќе спијат –...
Најчести грешки во различни земји поради кои локалците веднаш ќе сфатат дека сте туристи Во Јапонија не е културно да се јаде на улица, жените во Турција на прекрстуваат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg