Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Луѓе споделуваат кој е најлошиот (и најсмешниот) роденденски подарок што го добиле

„Татко ми ги одведе моите 3 помали браќа на спортски натпревар на мојот 21-ви роденден. Мене не ме ни покани“. Дали вие сте добиле лош роденденски подарок? Пишете ни кој е најлошиот... 

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-01.jpg

Родендените се повод за славење, а подарувањето често е голем дел од таа прослава. Сепак, сите подароци не се еднакви, а понекогаш, и покрај најдобрите намери на самиот подарок, може да биде целосна катастрофа. 

На Редит, корисниците ги споделуваат некои од најлошите и најсмешните подароци што ги добиле за роденден и сигурно ќе се насмеете.

Од бизарни и бескорисни подароци, до подароци кои се толку лоши што всушност се и смешни.

Овие исповеди можеби дури и ќе ве замислат да ја преиспитате сопствената стратегија за давање подароци:

„За мојот 17-ти роденден моите родители ме однесоа на ручек, а потоа отидовме на паркингот за да ми го дадат мојот подарок. Мојот глупав мозок мислеше дека ќе добијам автомобил. Не. Добив стол на склопување“.

„Кога бев втора година на факултет, далеку од дома, имав испит ден претходно, на роденденот и ден по мојот роденден. Дознав дека моето семејство го прославило мојот роденден, заедно со мојата омилена торта, без мене".

„Еден пријател ми даде четка за заби за мојот 13-ти роденден“.

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-04.jpg

„Поранешниот дечко ми подари далечински управувач за неговиот Xbox“.

„Моите родители на мојот пријател му подарија сложувалка како божиќен подарок. На мојот роденден тој ми ја врати сложувалката“.

„Добив календар со фотографии од братучед ми во костим за капење“.

„Татко ми ги одведе моите 3 помали браќа на спортски натпревар на мојот 21-ви роденден. Мене не ме ни покани“.

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-03.jpg

„Добив шпил карти, но недостасуваа 10 карти“.

„Мојот роденденски подарок од сестра ми беше дека таа ќе престане да пуши. Тоа никогаш не се случи“.

„Мојата девојка ми купи чоколадо за 30-тиот роденден, а потоа го изеде сама“.

M. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

16 фото-докази дека во светот уште постојат кавалери и мажи кои ги почитуваат жените Професор кој го држи детето на студентка додека таа фаќа белешки на предавањето,...
10-те најстари родилки во светот (некои имаат и над 70 години) Ерамати Мангама е најстарата родилка во светот која доби дете, односно близнаци,...
Зготвила делови од дечко ѝ, медицинска сестра убивала деца – 5-те најзлобни жени кои живееле во посл... Кетрин Најт добила доживотна казна затвор без можност за помилување за само едно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg