Луѓе споделуваат кој е најлошиот (и најсмешниот) роденденски подарок што го добиле

„Татко ми ги одведе моите 3 помали браќа на спортски натпревар на мојот 21-ви роденден. Мене не ме ни покани“. Дали вие сте добиле лош роденденски подарок? Пишете ни кој е најлошиот... 

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-01.jpg

Родендените се повод за славење, а подарувањето често е голем дел од таа прослава. Сепак, сите подароци не се еднакви, а понекогаш, и покрај најдобрите намери на самиот подарок, може да биде целосна катастрофа. 

На Редит, корисниците ги споделуваат некои од најлошите и најсмешните подароци што ги добиле за роденден и сигурно ќе се насмеете.

Од бизарни и бескорисни подароци, до подароци кои се толку лоши што всушност се и смешни.

Овие исповеди можеби дури и ќе ве замислат да ја преиспитате сопствената стратегија за давање подароци:

„За мојот 17-ти роденден моите родители ме однесоа на ручек, а потоа отидовме на паркингот за да ми го дадат мојот подарок. Мојот глупав мозок мислеше дека ќе добијам автомобил. Не. Добив стол на склопување“.

„Кога бев втора година на факултет, далеку од дома, имав испит ден претходно, на роденденот и ден по мојот роденден. Дознав дека моето семејство го прославило мојот роденден, заедно со мојата омилена торта, без мене".

„Еден пријател ми даде четка за заби за мојот 13-ти роденден“.

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-04.jpg

„Поранешниот дечко ми подари далечински управувач за неговиот Xbox“.

„Моите родители на мојот пријател му подарија сложувалка како божиќен подарок. На мојот роденден тој ми ја врати сложувалката“.

„Добив календар со фотографии од братучед ми во костим за капење“.

„Татко ми ги одведе моите 3 помали браќа на спортски натпревар на мојот 21-ви роденден. Мене не ме ни покани“.

10-lugje-spodeluvaat-koj-e-naloshiot-i-nasjmeshniot-rodendenski-podarok-shto-go-dobile-03.jpg

„Добив шпил карти, но недостасуваа 10 карти“.

„Мојот роденденски подарок од сестра ми беше дека таа ќе престане да пуши. Тоа никогаш не се случи“.

„Мојата девојка ми купи чоколадо за 30-тиот роденден, а потоа го изеде сама“.

M. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 инспиративни жени кои родителите ги изгласаа како посакувани идоли на своите ќерки Ема Вотсон, Мишел Обама и Марија Кири се дел од инспиративните жени кои се доказ...
„Нема да се омажам за тебе“: 8 жени открија зошто ги одбиле своите партнери „Ме побара за сопруга и ми рече да си ставам тетоважа ‘приватна сопственост, заф...
„Мајка ми се разболе од рак“: Разгалени (и богати) деца откриваат кога имале „судир со реалноста“ „Кога дознав дека струјата и водата доаѓаат со месечни сметки“ – „разгалени“ дец...
6 идеи за уникатни новогодишни подароци (со кои не можете да згрешите) Производи со краток рок на траење, како вкусни колачиња, или работи што ќе ја ра...
Сопруги на познати лидери на култови, кои биле исто злобни колку сопрузите Бони Нетлс беше сопруга на лидерот на култот Heaven’s Gate. Верувала дека комуни...
Бизарните обичаи на африканското племе Хамар: Жената се камшикува за да докаже дека е достојна за бр... Пред да се ожени со неа, мажот ја камшикува жената, а таа не смее ни да заплаче,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg