Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Забавни илустрации што премногу реално ги доловуваат женските маки

Лак што се лупи 3 минути по лакирање, барање облека која ни ги крие нозете бидејќи нè мрзи да се бричиме и нереални очекувања за облеката што ја купуваме онлајн – млада илустраторка од Индија совршено ги претставува женските маки.

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-01.jpg

Акшара Ашок е млада илустраторка од Индија која се прослави со илустрациите кои премногу реално ги отсликуваат секојдневните женски маки.

Од нереалните очекувања за изгледот на нашето тело, до мизеријата што е вообичаена за време на менструација, Акшара успева да допре до сите девојки и жени.

Дел од нејзините илустрации во продолжение:

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-02.jpg

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-03.jpg

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-04.jpg

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-05.jpg

zabavni-ilustracii-shto-premnogu-realno-gi-dolovuvaat-zhenskite-maki-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Цикада 3301 - најголемиот заговор или најголема измама на интернет? Цикада 3301 е една од најголемите мистерии на нашето време. Mодерна потрага по С...
Немојте онлајн да се фалите со скапи работи и уште 7 совети за заштита на домот од крадци Ако се фалите со скапите работи што ги имате во домот, самите се ставате на мета...
Биле „покосени“ од обична настинка, плаќале со зрна какао - Факти за древните индијански племиња Инките и Маите се меѓу најпознатите древни индијански племиња. Шпанското ос...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg