Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Настани кои се случија точно пред почетокот на ковид пандемијата, но ни изгледаат како пред цела вечност

Без разлика што ни изгледаат како 10, ковид пандемијата почна пред само 3 години, а кратко пред нејзиниот почеток, Меган Фокс уште беше во брак со Брајан Остин Грин, а Атиџе стана ѕвезда благодарение на номинацијата за Оскар на македонскиот филм „Медена земја“. За кои други настани нема да ви се верува дека се случија пред самиот почеток на пандемијата?

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-01.jpg

На 11 март 2020 година, Светската здравствена организација соопшти дека се соочуваме со пандемија. Набрзо потоа почнаа рестрикциите кои драстично ни ги променија животите.

Иако од почетокот на пандемијата имаат поминато само три години, постојаното седење дома и неможноста да правиме што било, ни ја променија перцепцијата за времето.

Па, за многумина, трите години изгледаат како цела вечност.

Неколку настани кои нема да ви се верува дека се случија пред само три години:

Околу еден месец пред почетокот на пандемијата, Шакира и Џеј Ло настапуваа на полувремето на Super Bowl.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-02.jpg

Се одржа доделувањето на Греми наградите кога Били Ајлиш освои еден куп статуетки.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-03.jpg

Меган Фокс и Брајан Остин Грин уште беа заедно.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-04.jpg

Истото важи и за Џеј Ло и Алекс Родригез…

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-05.jpg

…како и Џиџи Хадид и Зејн Малик.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-06.jpg

Шон Мендез и Камила Кабејо уште беа пар.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-07.jpg

Оскари 2020 година беа најголемиот настан пред сите да се затвориме дома.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost-08.jpg

И, сите зборувавме за оскаровецот Parasite.

nastani-koi-se-sluchija-tochno-pred-pochetokot-na-pandemijata-no-ni-izgledaat-kako-pred-cela-vechnost09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Во кои 4 години од животот луѓето се најсреќни (и во кој период се најнесреќни)? Диско, луди забави, љубовни партнери, авантури? „Ех, младост“ ќе речеме, но не –...
Зготвила делови од дечко ѝ, медицинска сестра убивала деца – 5-те најзлобни жени кои живееле во посл... Кетрин Најт добила доживотна казна затвор без можност за помилување за само едно...
Таткото на Меган Маркл и уште 4 луѓе за кои милионската добивка на лотарија била проклетство Абрахам од Флорида освоил 30 милиони долари и голем дел од парите искористил за ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg