Колку е различен светот низ очите на животните?


Колку е различен светот низ очите на животните?

Ако мислите дека сите го гледаме светот низ исти очи - не сте свесни колку грешите.

zahftg.fw.jpg

Гледиштето на светот се разликува од човек до човек, а не пак од човек до животно.

Нечии очи гледаат матно, нечии гледаат според топлината на боите и телата, трети пак гледаат како низ чудна мрежа.

Кучиња и мачки

Риби

Птици

Змии

Глувци

Крави

Коњи

Пчели

Муви

Ајкули

Камелеони

Ноќни гуштери

Пеперутки

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кучиња кои правилата на сопствениците ги почитуваат на свој начин Сите миленици до одредена мера се истренирани, но понекогаш се доволно паметни з...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Чување куче во стан: Што треба да знаете ако се одлучите на овој чекор? Кучињата се одлични миленици, но можат да бидат проблематични ако живеете во ста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg