Добредојдовте во земјата на Тигрите (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Добредојдовте во земјата на Тигрите (видео)

Ова е мини документарец за Националниот парк „Tadoba“ во централна Индија, каде популацијата на тигри сè уште може да се забележи во дивината.

dobredojdovte-vo-zemjata-na-tigrite-01.jpg

Додека е снимано видеото, се наближувала сезоната на монсуни, период кога многу тешко можат да се забележат тигрите, бидејќи лесно се кријат во џунглата и не се принудени да бараат вода.

„Кога тигрите се принудени да излезат надвор од џунглата, тогаш најлесно можат да се забележат покрај изворите со вода, но во овој период навистина е тешко да се пронајдат. Ние случајно налетавме на тигар додека се возевме со џип низ шумата“ - објаснува човекот кој стои зад овој документарец, Гунтер Мачу.

Уживајте во патувањето:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Морски прасиња со коса поубава и од на Рапунзел Рапунзел? Аријана Гранде? Тие можат „вода да им носат“ на малите морски прасиња....
Колку често треба да го бањате вашето куче? Мислењата се, како и секогаш, поделени. Повеќето кучиња не треба да се бањаат по...
Запознајте ја Еклипс - Кучето кое само се вози со градски автобус (фото) Ова преслатко куче им го подобрува расположението на сите што ќе го сретнат, а д...

Најчитани неделава