Инстаграм сензација: Мачето со крзно како на нордиски бог
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Инстаграм сензација: Мачето со крзно како на нордиски бог

Во 1997-та година еден човек дома си донел црно маче, но никогаш не претпоставувал дека еден ден ќе изгледа како Нордиски бог.

instagram-senzacija-maceto-so-oci-kako-na-nordishki-bog-01.jpg

Сопственикот се присетува на моментот кога го донел дома мачето: „Скрепи седеше сам, изгледаше слатко, ама мислевме дека никој друг не го споделува нашето мислење. Така и се решивме да го земеме дома.“

Крзното на мачето почнало да белее кога наполнило 7 години заради витилиго – состојба која е екстремно ретка меѓу мачките.

Денес има 19 години е позната како Нордискиот бог.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пред 10 години докторите му предвидувале уште 3 месеци живот - љубовта кон кучињата го спасила Пред 10 години се соочил со мрачна прогноза од докторите, но сега е здрав, има с...
13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
Сè што треба да знаете ако одлучите да чувате мачка Чувањето милениче е многу повеќе од тоа да го одржуваме во живот со храна и вода...

Најчитани неделава