Инстаграм сензација: Мачето со крзно како на нордиски бог


Инстаграм сензација: Мачето со крзно како на нордиски бог

Во 1997-та година еден човек дома си донел црно маче, но никогаш не претпоставувал дека еден ден ќе изгледа како Нордиски бог.

instagram-senzacija-maceto-so-oci-kako-na-nordishki-bog-01.jpg

Сопственикот се присетува на моментот кога го донел дома мачето: „Скрепи седеше сам, изгледаше слатко, ама мислевме дека никој друг не го споделува нашето мислење. Така и се решивме да го земеме дома.“

Крзното на мачето почнало да белее кога наполнило 7 години заради витилиго – состојба која е екстремно ретка меѓу мачките.

Денес има 19 години е позната како Нордискиот бог.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Запознајте ја Еклипс - Кучето кое само се вози со градски автобус (фото) Ова преслатко куче им го подобрува расположението на сите што ќе го сретнат, а д...
Жена има домашно милениче кокошка - дури и се сончаат заедно (фото) Тие имаат силна врска и секаде одат заедно. Кога ќе се умори кокошката Chookie н...
7 митови за мачките во кои многумина залудно веруваат Мачките се чудесни, крзнени, мали животни со кои го делиме просторот за живеење....