Мачето кое заради уникатниот нос го освои Инстаграм


Мачето кое заради уникатниот нос го освои Инстаграм

Алберт е веројатно едно од најпознатите мачиња на Инстаграм со профил кој го следат повеќе од 450 илјади луѓе.

Zapoznajte-go-Albert-maceto-so-edinstven-nos-i-450-iljadi-sledbenici-01

Тој има прекрасни сини очи и навистина уникатен нос кој го прави посебен.

Понекогаш сака да се излежува дома со часови и да не прави ништо.

А, понекогаш ужива во прошетките со неговите сопственици, секак,о соодветно облечен за пригодата и во согласност со последните модни трендови.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Терапија со кучиња - хотел каде може да си играте со спасени миленичиња Ги спасуваат, им обезбедуваат кров над глава, им помагаат да ги надминат траумит...
5 раси на кучиња идеални за вашето дете Секое куче има свој карактер и потреби, без разлика на која раса и припаѓа. Деца...
Хумани доктори: Лав со рак на кожа примил терапија во болница за луѓе 16-годишниот лав од Јужна Африка е тежок 258 килограми, но и покрај тоа 5 радиол...