Позитива на денот: Животни во џемперчиња кои му пркосат на студот


Позитива на денот: Животни во џемперчиња кои му пркосат на студот

Ледениот бран зафати огромни делови од светот и никој не е имун на студот.

Pozitiva-na-denot-zivotni-vo-dzempercinja-koi-mu-prkosat-na-studot-01_copy.jpg

Малите кревки животинчиња не се исклучок, а нивните сопственици се погрижиле тие да изгледаат кул и трендовски, но пред сè да им биде пријатно и топло.

Зарем има потопла глетка од малите животни во џемперчиња во оваа студена зима?

Слаткиот Стево од Скопје не заостанува позади трендот кој го преплави Инстаграм.

Pozitiva-na-denot-zivotni-vo-dzempercinja-koi-mu-prkosat-na-studot-02.jpg

Погледнете ги останатите и насмејте се:

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
10 најубави раси на едни од најграциозните животни – коњите Коњите се едни од најблагородните суштества на оваа планета. Луѓето се импресио...
Свињи, гуштери, стаорци: Жена има спасено 90 животни и живее и спие со нив Таа има специјално направен кревет, широк 3 метри, за дел од милениците да може ...