Ретриверот кој обожава да гушка непознати луѓе


Ретриверот кој обожава да гушка непознати луѓе

Во Челзи, Њујорк живее Лобутина, неодоливиот златен ретривер кој има Инстаграм профил и над 58.000 следбеници.

retriverot-koj-deli-pregratki-so-sekoj-koj-kje-go-vidi-na-ulica-01.jpg

Името ѝ е дадено според францускиот дизајнер на чевли, а секој ден поминува 2 часа во шетање и прегрнување на сите луѓе кои ќе ги сретне на улица.

„Шетањето со неа, не е обично шетање, туку шетање за делење на прегратки“ - вели 45-годишниот сопственик, Фернандез-Чавез.

„Многу луѓе велат дека нејзината прегратка знае да им го направи денот поубав, посебно кога имале непријатни моменти на работа“ - додава таа.

Сè започнало на Валентајн уште во 2014-та година кога сопственикот ја прекинал врската, а Лобутина била тука да го теши.

„Почна да седи со двете предни шепи нагоре и да ме прегрнува со нив“ - објаснува сопственикот.

Денес, топлите прегратки ги дели со целиот свет:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хумани доктори: Лав со рак на кожа примил терапија во болница за луѓе 16-годишниот лав од Јужна Африка е тежок 258 килограми, но и покрај тоа 5 радиол...
„Судено им е да бидат заедно“ – Глуво момче вдомило глуво куче и го учи на знаковен јазик Денес сè повеќе луѓе сфаќаат колку е важно посвојувањето куче од засолниште. Нам...
Слеп златен ретривер и неговата пријателка-водич го освојуваат Инстаграм Тешкотиите во животот не само што ве тестираат, туку и ви откриваат кои се вашит...