Најискрените неодоливи пријателства меѓу животните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Најискрените неодоливи пријателства меѓу животните

Животот не може да биде подобар од тоа да пораснете и созреете заедно со вашиот најдобар пријател кој е секогаш покрај вас.

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-01.jpg

Доказ за тоа се некои од најубавите животински пријателства кои ни користат како пример дека може да постојат искрени пријателства.

Од мали бебиња, до потполна зрелост, некои од најубавите животински пријателства започнуваат од најрана возраст и траат цел живот.

Еве неколку такви примери:

1. Гепардот Каси и лабрадорот Мтани се најдобри пријатели уште првиот ден откако се запознале

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-1.jpg

2. Лисицата Јупитер и кучето Мус се пријатели како од Дизни цртаниот „The Fox and the Hound“

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-2.jpg

3. Близнаците со уникатни очи кои се и најдобри пријатели

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-3.jpg

4. Фотките пред и потоа од овие пријатели едноставно се премногу смешни

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-4.jpg

5. Најдобриот пријател секогаш е тука покрај вас

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-5_copy.jpg

6. Орео и Памкин - навистина неодоливи пријатели

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-6.jpg

7. Можете да пораснете поголеми од пријателот, ама тоа воопшто не е важно

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-7.jpg

8. Кучето Мајло и Стјуарт морското прасе се уникатни пријатели

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-8_copy.jpg

9. Францускиот булдог Кева и прасето Пинат секогаш шетаат заедно

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-9.jpg

10. Најдобрите пријатели секогаш го делат најдоброто место во автомобилот

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-10.jpg

11. Оние чии уши се „клемпави“ заедно, остануваат и најдобри пријатели

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-11.png

12. Групата кучиња и патчиња кои се најдобри пријатели се и неодоливи за гледање

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-12.jpg

13. Лили и Ренли се како Јинг и Јанг

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-13.jpg

14. Питбулот Риф и стаорецот Озирис секако ликови од цртанот „Ratatouille“

najiskrenite-neodolivi-prijatelstva-megju-zivotnite-14.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кучето на Лени Кравиц на преглед кај македонски ветеринар (фото) Пред концертот во Скопје, Лени Кравиц не престанува да ја истражува нашата метро...
Неодоливи животинчиња од Австралија кои ќе ги посакате за миленици (фото) Иако можеби прва асоцијација за Австралија и животинскиот свет ви се змиите, пај...
Како да го спасите вашето куче во 6 чекори? Здравствените проблеми кај кучињата можат да се појават во секој момент. Доколку...