Поларно мече ги прави своите први чекори
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Поларно мече ги прави своите први чекори

Малечкото поларно мече кое се роди во зоолошката градина во Германија конечно ги направи неговите први чекори.

polarno-mece-gi-pravi-svoite-prvi-cekori-001.jpg

Мечето старо 14 седмици за првпат излезе надвор заедно со неговата мајка Џована.

Тоа весело ја истражува оградата, се качува на карпите, си игра криенка па дури и ѝ намигнува на камерата.

За цело време неговата мајката внимателно го набљудува и стои над него додека тоа се огледува во езерцето.

Ова е трето малечко на 10-годишната Џована која претходно ги има близнаците Нела и Ноби, кои имаат по три години.

Мечето, кое сè уште нема име, нема да остане малечко за долго бидејќи женките од овој вид растат и до повеќе два метри.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мачка, која била исчезната 10 години, повторно е дома Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009 година , но од неа...
Желка повторно плива откако ѝ е наместена простетичка перка Водната желка Роки е стара меѓу 25 и 30 години, која ја изгубила десната предна ...
Низ 20 фотки, се збогуваме со Бу - најслаткото куче во светот Бу, неверојатно слаткиот померанец кој стана Инстаграм сензација пред неколку го...