Куоката е најсреќното животно во светот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Куоката е најсреќното животно во светот (фото)

Можеби досега не сте слушнале за куоките, но големи се шансите да сте виделе фотки од нив по социјалните мрежи.

kuokata-e-najsreknoto-zivotno-vo-svetot-foto-001.jpg

Симпатични се заради нивните мили лица и меко крзно, па не е ни чудо што се прогласени за најсреќните животни во светот.

Куоките се од фамилијата на кенгури и живеат на два острови во Австралија.

Животниот век им е околу 10 години, а она што ги издвојува од останатите диви животни е што воопшто не се плашат од луѓе.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Свињи, гуштери, стаорци: Жена има спасено 90 животни и живее и спие со... Таа има специјално направен кревет, широк 3 метри, за дел од милениците да може ...