10 животни со специфичен изглед кои навистина постојат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 животни со специфичен изглед кои навистина постојат

Природата е полна со изненадувања и тоа го покажува преку прилично чудни животинчиња.

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-001.jpg

Направивме селекција од 10 специфични видови и мешавини на животни за кои можеби досега не сте ни слушнале:

Свиња со крзно како овца

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-1.jpg

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-2.jpg

Ринопитекс, златно мајмунче со тап нос

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-3.jpg

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-4.jpg

Император тамарин

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-5.jpg

Патагонска Мара, нешто измеѓу кенгур и зајче

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-6.jpg

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-7.jpg

Бушава крава

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-8.jpg

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-9.jpg

Коза со спирални рогови

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-10.jpg

Ракун-куче

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-11.jpg

Птици со сини нозе

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-12.jpg

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-13.jpg

Малајски лилјак

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-14.jpg

Венецуелска пудлица молец

10-zivotni-so-specificen-izgled-koi-navistina-postojat-15.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Животни кои неверојатно многу наликуваат на познати личности (фото) Ако уште не сте си го пронашле вашиот двојник, можеби барате на погрешно место, ...