Пријателство кое нема да ве остави рамнодушни: 1-годишно девојче не се разделува од својата пудлица
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пријателство кое нема да ве остави рамнодушни: 1-годишно девојче не се разделува од својата пудлица

Маме е 1-годишно јапонско девојче, а Рику е огромна пудлица, но заедно тие го сочинуваат најслаткото пријателство кое некогаш сте го виделе.

nerazdelni-prijateli-1-godishno-devojche-i-nejzinata-pudlica-kje-vi-go-razubavat-denot-01.jpg

Бабата на девојчето ги документира сите прекрасни заеднички моменти со пудлицата и ги објавува на Инстаграм профил кој го следат повеќе од 80.000 луѓе.

Таа има уште 2 кучиња, но Маме и Рику се посебно приврзани и неразделни.

Без разлика дали спие, „чита“, одмара или си игра, таа прави сѐ заедно со нејзиниот лојален другар Рику и ретко кога не се заедно.

Посакувате и вие вакво пријателство?

Погледнете дел од нивните најубави заеднички моменти и дружби:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојче што си го тренира папагалот да напаѓа стана вирален хит Папагалот го напаѓа секој на кој малото девојче му вика. Тој е како нејзин ангел...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Колку често треба да го бањате вашето куче? Мислењата се, како и секогаш, поделени. Повеќето кучиња не треба да се бањаат по...