Луху - мачето со најтажни очи во светот (фото)


Луху - мачето со најтажни очи во светот (фото)

Мачките имаат прилично добар живот - спијат колку што сакаат, јадат бесплатно и не плаќаат кирија.

luhu-maceto-so-najtazni-ocinja-vo-svetot-foto-001.jpg

Но, како што ќе забележите од фотките, ова маче не е воодушевено од она што му се нуди. Или барем така изгледа, сакало или не.

Луху е најтажното маче кое некогаш ќе го видите. Живее во Пекинг со нејзината сопственичка и уште неколку други мачки. Но, таа е единствената од нив со 135.000 Инстаграм следбеници.

Не се грижете, живее одличен живот, иако изгледа тажно:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тајванското село Хоутонг е сон за љубителите на мачки (фото) Во селото живеат многу повеќе мачки отколку луѓе и луѓето се трудат на мачките о...
Зошто кучињата се лижат себеси и ве лижат вас? Можеби им е здодевно, сакаат да ви покажат љубов или имаат некој медицински проб...
5-годишно момче се облекува како суперхерој за да се грижи за мачките ... Уште од 3-годишна возраст, малиот Шон обожава да се грижи за бездомните мачиња, ...