Фотки заради кои ќе посакате да им подарите куче на децата


Фотки заради кои ќе посакате да им подарите куче на децата

И повеќе од јасно е дека децата и кучињата се одлична комбинација за пријателство, бидејќи помеѓу нив се создава посебна врска.

fotki-zaradi-koi-kje-posakate-da-im-podarite-na-decata-kuche-01.jpg

Освен што одлично се сложуваат и си играат, така децата уште од најмала возраст учат како да се грижат за некого и да бидат одговорни.

Кучето пак, може да биде најголем и најдобар чувар за детето заради нивната приврзаност.

fotki-zaradi-koi-kje-posakate-da-im-podarite-na-decata-kuche-02.gif

Многу родители се плашат да донесат куче во домот кога имаат мало дете, но следниве фотки со сигурност ќе ги разубедат и ќе им го стопат срцето.

Фотки заради кои ќе посакате да му подарите куче на детето:

Извор

Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: Слепо куче има куче водич, кое му помага во животот (видео) Видео од слепо куче кое се симнува по скали со помош на своето куче водич станат...
11 нешта кои вашето куче не сака да му ги правите Ако сакате да бидете навистина најдобри пријатели со своето куче, тоа значи дека...
8 основни работи на кои треба да го научите вашето куче Иако се преслатки, ви го исполнуваат времето и се секогаш покрај вас, сепак чува...