Една слика – илјада зборови: Емотивни фотки со воени и полициски кучиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Една слика – илјада зборови: Емотивни фотки со воени и полициски кучиња

Оние кои имаат куче, знаат колку е силна врската помеѓу нив, па секој момент со нив е посебен, а без нив – тажен.

edna-slika-iljada-zborovi-emotivni-fotki-so-voeni-i-policiski-kuchinja-01.jpg

Кучињата исто така, го чувствуваат отсуството на своите сопственици, а го ценат секој момент со нив.

Поврзаноста помеѓу воените и полициските кучиња со војниците и полицајците на кои им служат е исто така многу силна и моќна.

Тие верно ѝ служат на војската и полицијата и се покрај нив во секој момент. Токму затоа, кога некој од нив е повреден во акција, кога се превезуваат заедно после акција, или кога еден од нив ќе загине, емоциите се преголеми, а овие моменти допираат длабоко до сечие срце.

Во продолжение погледнете серија емотивни фотки со воени и полициски кучиња:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто да изберете да вдомите возрасно куче, наместо мало? Пред сè, изборот за тоа какво милениче ќе чувате е само ваш и вие најдобро знает...
5 раси на кучиња идеални за вашето дете Секое куче има свој карактер и потреби, без разлика на која раса и припаѓа. Деца...
„Судено им е да бидат заедно“ – Глуво момче вдомило глуво куче и го уч... Денес сè повеќе луѓе сфаќаат колку е важно посвојувањето куче од засолниште. Нам...