Го каса змија, се гушка со тигар: Швајцарец отиде да работи во афрички резерват (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Го каса змија, се гушка со тигар: Швајцарец отиде да работи во афрички резерват (видео)

Дин е пример за човек што ги следи своите соништа. Бил бизнисмен концентриран на парите, но одлучил да се откаже од сè и да замине да работи во резерват во Африка.

go-kasa-zmija-se-gushka-so-tigar-ludoriite-na-shvajcarec-shto-se-preseli-vo-afrika-video-01.jpg

Дин Шнејдер потекнува од Швајцарија, но се пресели во Африка поради неговата љубов кон животинскиот свет.

go-kasa-zmija-se-gushka-so-tigar-ludoriite-na-shvajcarec-shto-se-preseli-vo-afrika-video-04.jpg

Тој времето го минува со лавови, хиени, мајмуни и питони и го обожава тоа. Работи во резерват во Африка и тоа е неговото секојдневие.

go-kasa-zmija-se-gushka-so-tigar-ludoriite-na-shvajcarec-shto-se-preseli-vo-afrika-video-02.jpg

Дин некогаш бил бизнисмен и главна цел во животот му биле парите и успехот, но еден ден сфатил дека тоа не е за него, го продал својот имот и во 2017 се преселил во Африка за да живее со духот на природата - нешто што му било сон уште од дете.

go-kasa-zmija-se-gushka-so-tigar-ludoriite-na-shvajcarec-shto-se-preseli-vo-afrika-video-03.jpg

Неговиот инспиративен живот низ видеа:

Уште 7 видеа на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тигарчиња, стари 10 дена, спасени и ранети со цуцла по смртта на мајка... Само часови ги делеле од смртта, но сега тие добро напредуваат во резерватот за ...
Фотки од ретко, природно розово слонче во сафари во Јужна Африка Розовите слончиња ги има во цртаните на Дизни, но изгледа постојат и во дивината...
Најотровните животни кои постојат Животните се навистина прекрасни суштества за чија заштита и опстанок треба да с...