Серија фотки од животните во Национален парк Маврово, „уловени“ со фото замки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Серија фотки од животните во Национален парк Маврово, „уловени“ со фото замки

Националниот парк Маврово има богата флора и фауна, но посебно ќе уживате во фотките од животинскиот свет низ шумите, кои се направени со фото замки.

serija-fotki-od-zhivotnite-vo-nacionalen-park-mavrovo-uloveni-so-foto-zamki-01.jpg

Доколку сте љубител на животинскиот свет, со сигурност ќе уживате во серијата фотки од дел од животните кои шетаат низ шумите на Националниот парк Маврово.

Рис, волк, дива мачка, срна, мечка, лисица и уште неколку видови животни се „уловени“ на фотографии со фото замки, поставени од Националниот парк Маврово со помош на Македонското Еколошко Друштво.

Погледнете дел од фотките од животните во НП Маврово, кои беа објавени на нивната официјална Фејсбук страна, а целиот албум погледнете го ТУКА.

М. М. | Црнобело / Фото: Фејсбук профил на НП Маврово

Би можело да ве интересира:

25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на ваше... Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...
12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му...