Животот со мачка, низ 20 илустрации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Животот со мачка, низ 20 илустрации

Луѓето слободно можеме да ги поделиме на оние кои попрво би одбрале мачка, наместо куче и обратно. Па, ако сте дел од првите, сосема јасни ќе ви бидат илустрациите во продолжение.

zivotot-so-macka-niz-20-ilustracii-001.jpg

Иако мачките не важат за најлојални и пријателски настроени, сепак имаат еден куп други карактеристики кои едноставно ги привлекуваат луѓето да ги чуваат и сакаат во секој дел од денот и животот.

Една илустраторка од Италија совршено го слика секојдневието во друштво на мачките.

Која личност ќе ви падне на ум додека ги разгледувате? Споделете без двоумење:

Извор

Би можело да ве интересира:

Мачка, која била исчезната 10 години, повторно е дома Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009 година , но од неа...
11 начини на кои вашата мачка потајно ви кажува дека ве сака Иако не можат да зборуваат и понекогаш изгледаат како да не искажуваат емоции, м...
7 митови за мачките во кои многумина залудно веруваат Мачките се чудесни, крзнени, мали животни со кои го делиме просторот за живеење....