Баба ми и нејзиниот најдобар пријател - фотки кои ќе ве одведат во еден друг свет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Баба ми и нејзиниот најдобар пријател - фотки кои ќе ве одведат во еден друг свет

Ако си замислувате дека идеалниот ден е денот кој ќе го поминете во природа, со вашиот најдобар пријател - не сте единствени!

baba-mi-i-nejziniot-najdobar-prijatel-fotki-koi-ke-ve-odvedat-vo-eden-drug-svet-01.jpg

Јапонскиот фотограф Јасуто направил серија фотографии од неговата баба и нејзиниот миленик, кучето од расата Шиба Ину. Фотографиите се прекрасни, природата околу совршена и навистина ќе ве одведат во еден поинаков свет.

baba-mi-i-nejziniot-najdobar-prijatel-fotki-koi-ke-ve-odvedat-vo-eden-drug-svet-02.jpg

Да, Јапонија е навистина прекрасна.

Погледнете ги сите фотки во галеријата:

Извор

Би можело да ве интересира:

Фотки заради кои ќе посакате да им подарите куче на децата И повеќе од јасно е дека децата и кучињата се одлична комбинација за пријателств...
Чување куче во стан: Што треба да знаете ако се одлучите на овој чекор? Кучињата се одлични миленици, но можат да бидат проблематични ако живеете во ста...
Змии, ајкули, лавови: 8 техники кои ќе ви помогнат да преживеете средба со опасно животно Најпрво, се надеваме дека никогаш нема да дојде до момент кога ќе треба да иско...

Најчитани неделава