Љубов среде Скопје: Две кучиња се позитива на овој врнежлив и сив ден (фото)

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-01.jpg

И додека вчера имавме вистинска пролет во главниот град, денес (26.01) Скопје е обвиено во сивило. Дожд, натежнати облаци и ниту зрак сонце.

Сепак, соберете енергија и излезете на прошетка, без разлика колку и да не ви се напушта топлината на вашиот дом.

Физичката активност ќе ви дојде добро, а можеби и ќе наидете на некоја сцена како оваа.

Две улични кучиња во населбата Карпош 4 кои не можеа да се наситат од играњето едно со друго се нашата позитива на денот.

Романтична или другарска љубов, не знаеме, но зрачат убава енергија:

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-08.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-07.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-06.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-05.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-04.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-03.jpg

foto-na-denot-dve-kuchinja-se-ljubov-srede-vrnezhlivo-i-sivo-skopje-02.jpg

С. С. | Црнобело / фото: С. С. 

Би можело да ве интересира:

Раси на кучиња кои не лаат многу – совршени за оние кои не сакаат врева Мопс и англиски булдог се раси на кучиња кои лаат многу ретко, па се совршени ак...
Ново бебе лама + сите бебиња што се родија во Скопје ЗОО периодов (фото) Во Скопје ЗОО после повеќе од 20 години се родија лавчиња. За првпат имаме бебе ...
Мал ној, маче најдено во гума – фотки од бебиња животни ќе ви го разубават денот Можеби не секој е љубител на животните, но речиси и да нема личност која не се „...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg