Вежбите на Ким Кардашијан

vezbite-na-kim-kardasian-povekjeБез разлика дали ја сакате или мразите, веруваме дека ќе ве заинтересираат вежбите со кои Ким Кардашијан останува сопственик на најкоментираниот...


...задник на планетата.

За разлика од многуте ѕвезди кои се колнат во јога или танцување, фитнес рутината на Ким е многу поздодевна - исчекори и чучњеви.

За поголем ефект ги комбинира со истовремено држење тегови и странични варијанти на вежбите, но суштината е таа - вежби што ќе го тонираат, но нема да го смалат задникот.

vezbite-na-kim-kardasian-1

vezbite-na-kim-kardasian-2

vezbite-na-kim-kardasian-3

vezbite-na-kim-kardasian-4

Би можело да ве интересира:

7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Како да ја намалите болката во мускулите по тренинг? Немојте секој ден да вежбате со тегови, а по тренингот испијте чаша чоколадно мл...
7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg