7 вежби кои треба да почнете да ги правите сега, ако сакате стегнати нозе кога ќе стопли

Вежбите за нозе не секогаш се омилени, но резултатот и тоа како е. Посебно ако се работи за женски стегнати нозе во кратко здолниште.

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-001.jpg

Сепак, тоа не е возможно преку ноќ.

Почнете да ги практикувате овие вежби од денес, за до летоска да може да се пофалите со нозе на супермодел.

Прва вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-1.jpg

Втора вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-2.jpg

Трета вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-3.jpg

Четврта вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-4.jpg

Петта вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-5.jpg

Шеста вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-6.jpg

Седма вежба

7-vezbi-koi-treba-da-pocnete-da-gi-pravite-sega-ako-sakate-stegnati-noze-koga-ke-stopli-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
Како да ја намалите болката во мускулите по тренинг? Немојте секој ден да вежбате со тегови, а по тренингот испијте чаша чоколадно мл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg