Зошто не треба лесно да верувате: 16 лажни пред и потоа фотки од слабеење

zosto-ne-treba-lesno-da-veruvate-16-lazni-pred-i-potoa-fotki-od-slabeenje-1.jpg

Повеќето луѓе прават стотина фотки пред да ја објават идеалната, а тоа важи и за фитнес моделите и жените кои тврдат дека го трансформирале своето тело.

Пред да се жалите како вие никогаш нема да имате рамен стомак, стегнати гради и совршено испакнат задник, треба да знаете дека сè е до аголот и позата.

Жени кои не се срамат да признаат дека идеалните пропорции се само илузија и кои имаат за цел да ви ја подигнат самодовербата:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...
Инфлуенсерките не се откажуваат од „голите“ бициклистички за во теретана (фото) Фитнес трендовите секојдневно се менуваат и еволуираат, но инфлуенсерките со мес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg