Од анорексија до задник како на Кардашијан - приказната на една Канаѓанка

Од пред и потоа фотографиите на една Канаѓанка би помислиле дека таа со сигурност имала пластична операција на задникот, но реалноста е дека таа природно успеала да дојде до совршено заоблен задник.

od-anoreksija-do-zadnik-kako-na-kardashijan-prikaznata-na-edna-kanagjanka-01.jpg

Аби Полок од Торонто изгледа болно слаба на фотографиите од пред 5 години. Тоа не е ни чудно, бидејќи имала нарушување во исхраната заради рестриктивните диети.

Сега, на 23 години изгледа слаба, силна и со задник како оној на Ким Кардашијан.

До него дошла природно со измена на начинот на кој се храни и фитнес рутината.

Во 2012-та година консумирала само 900 до 1.000 калории дневно и имала анорексија и булимија.

Во одреден период дури почнала да јаде само две салати и едно зелено смути на ден.

Во 2013-та нејзиниот живот почнал да се менува и со помош на нутриционист и тренер стекнала здрави навики заради кои денес изгледа неверојатно.

Денес јаде 1.700 калории дневно и секојдневно вежба. Тежи 68 килограми и изгледа неверојатно.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...
„Истегнувањето не помага“ - Ослободете се од болките во вратот со 3 лесни вежби (видео) „Болките во вратот настануваат како последица на неправилно седење, па само исте...
Најдобрата вежба за топење на целулит на задникот (видео) За оваа вежба не ви е потребна никаква опрема, само легнете на подот и започнете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg