15-минутен тренинг кој го обликува и зацврстува телото

Вежбите кои се вбројуваат во овој тренинг се високо интензивни и напорни, па затоа тренингот трае само 15 минути, а дава ефикасни резултати.

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-1.jpg

Тоа значи дека не мора да минувате часови во теретана за да го зацврстите телото. Трикот е во тоа да ги знаете вистинските вежби.

Основни правила:

  • Пред да почнете со тренингот, загрејте го телото барем 5 минути.
  • Поставете тајмер на 15 минути. Повторувајте ги вежбите една по друга додека е потребно.
  • По 3 недели успешно извежбани 15 минути, продолжете го тренингот на 20 минути.

Експлозивни сумо скокови - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-2.gif

Склек со кревање на раката - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-3.gif

Скок со кревање раце - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-4.gif

Склек подвиткување - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-5.gif

Странични скокови - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-6.gif

Супермен вежба - повторете ја вежбата трипати на двете страни

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-7.gif

Широк скок - повторете 12 пати

15-minuten-trening-koj-go-oblikuva-i-zacvrstuva-teloto-8.gif

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Едноставни вежби со кои ќе ја намалите болката во стапалата + како да ја спречите За да ги намалите болките во стапалата, треба да ги раздвижите, а во продлжение ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg