Иги Азалеа открива: Како ослабела 6 килограми за една недела?

Многу луѓе тврдат дека, ако сакате да ослабете, морате комплетно да го промените вашиот начин на живот. Секако, тоа не е лесно.

igi-azalea-otkriva-kako-oslabela-6-kilogrami-za-edna-nedela-01.jpg

Сепак, многу не се подготвени на одрекувања на подолг временски период, па често се одлучуваат за ригорозни диети кои ветуваат брзо слабеење за краток период.

Така и раперката Иги Азалеа за новиот спот каде открива одредени делови од телото, морала да ослабе со ригорозна диета и специјален тренинг кој може и самите да го пробате.

Таа тврди дека телото го довела до совршенство со помош на тверкање.

igi-azalea-otkriva-kako-oslabela-6-kilogrami-za-edna-nedela-1.jpg

Иако била скептична, сепак, се воодушевила од резултатите, бидејќи за недела дена изгубила дури 6 килограми.

„Овој тип на танцување е многу тежок и енергичен. Бара флексибилност, концентрација и посветеност. Иако на почетокот се сомневав, вагата покажа неверојатни резултати. Тоа ме натера да продолжам со тренингот“ - тврди Иги.

https://www.instagram.com/p/BQo1OH3FC0V/

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg