Мажи кои драстично ослабеле и сега се дефиниција за машка холивудска убавина


Мажи кои драстично ослабеле и сега се дефиниција за машка холивудска убавина

Не е тајна дека вишокот масти и килограми ни го нарушува здравјето, но честопати остава и негативен прв впечаток.

mazi-koi-drasticno-oslabele-i-sega-se-definicija-za-maska-holivudska-ubavina-001.jpg

Овие мажи биле изморени од негативните коментари на сметка на нивната тежина и нивниот изглед, па решиле малку понапорно да работат на себе.

Ова се резултатите:

Марк Лудлоу – изгубил 60 килограми

Долго време сите го задевале заради неговата тежина, додека тој се борел со анксиозност и депресија. За 2 години работите се промениле на подобро, ослабел 60 килограми и сега работи како личен фитнес тренер.

mazi-koi-drasticno-oslabele-i-sega-se-definicija-za-maska-holivudska-ubavina-1_copy.jpg

Ноа Кингри – изгубил 86 килограми

29-годишното момче дури се обидело и да си го одземе животот заради постојаната борба со килограмите и неуспехот. Но, кога престанал да пие алкохол и се претворил во фитнес фанатик, Ноа изгубил 86 килограми за 18 месеци.

mazi-koi-drasticno-oslabele-i-sega-se-definicija-za-maska-holivudska-ubavina-2.jpg

Луиз Триго – изгубил 104 килограми

Во 2011-та Луиз бил во многу лоша состојба, тежел 180 килограми, ја изгубил работата, а потоа и девојката. Докторите го предупредиле дека ако не го промени начинот на живот, може да биде опасно по неговиот живот. По 6 години опоравување, денес Луиз има здрава килажа, нова партнерка и работа која ја сака. Работи како личен тренер и им помага на луѓе кои ја имаат истата битка како него.

mazi-koi-drasticno-oslabele-i-sega-se-definicija-za-maska-holivudska-ubavina-3.jpg

Рос Гарднер – изгубил 88 килограми

Во моментот кога сфатил дека му требаат две карти за две места во авион, само за него, решил да ги промени навиките. Денес е во топ форма и им помага на луѓето да се ослободат од вишокот килограми.

mazi-koi-drasticno-oslabele-i-sega-se-definicija-za-maska-holivudska-ubavina-4.jpg

Уште 4 трансформации на следна страна...Би можело да ве интересира:

10 работи за вашиот фит изглед кои може да почнете да ги правите веднаш За да бидете фит не мора да значи дека мора да одите во теретана и да правите те...
9 работи кои му се случуваат на вашето тело кога вежбате и не пиете вода Телото не исфрла токсини, ниту мускулите имаат правилен тек на формирање кога не...
Колку години би ѝ дале на женава? (фото) Таа без проблем позира во бикини на плажа и тесните фустани се како излиени на н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg