Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога


Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога

Кога станува збор за вежбањето, на изговорите им нема крај. „Немам време“, „немам пари за во фитнес сала“, „немам опрема за вежбање“, и други мал милион работи што си ги кажувате за да го одложите вежбањето кое ви паѓа толку тешко.

soveti-od-fitnes-blogerka-5-vezhbi-za-koi-vi-treba-samo-prostirka-01.jpg

Лили Сабри е позната фитнес блогерка која не прифаќа вакви изговори. Со околу 117.000 следбеници на Инстаграм, Сара за кратко време стана Инстаграм ѕвезда и инспирација за многумина.

Оваа згодна Британка вели дека секој може да изгледа фит, само треба да се откаже од изговорите и да биде истраен.

За следниве вежби со кои се обликуваат задникот, стомакот и нозете потребна ви е само мека подлога и ништо друго:

Вежби за зацврстување на стомачните мускули

NEW YOUTUBE IS LIVEEEE 💥 The Ultimate 10 min Intense Abs, Flat Stomach Workout is going LIVE! 🙋🏼 Have you subscribed yet? The links in my bio ladies- so simply clicked & get ready for the ab burn! Here's a little teaser of 3 of the exercises ladies 💪🏼 Beware this workout totally burns 💥 1. Bicylcles Make sure your back stays completely flat in the mat. Please you finger tips by your temples and get a full rotation to hot the oblique muscles. You are aiming for the elbow to touch the opposite knee. To make it harder, take the legs lower to the floor. Be sure to not allow the lower back to leave the floor to prevent injury and activating he incorrect muscles 2. Toe reaches Take your legs up to 90 degrees, tuck your chin towards your chest and reach for the toes. To simplify this exercise, place the feet on the floor, the hands on the thighs and slide the hands up towards the knees. If this hurts the neck, be sure to support the head with you hand/s 3. Hundreds Bring both legs up to 90 degrees at the knees and the hips. Keep the lower back flat in the mat and bring your upper body up into a crunch. Hover the arms and pump the arms up and down. Breath in for 5 counts and out for 5 counts. To make it harder, straighten the legs and lower them to the floor, to simplify place the feet flat on the floor. Good Luck ladies 🍀 Looking forward to seeing you on my YouTube channel 😘 #lillysabri #leanwithlilly #absworkout #workoutanywhere

A post shared by Lilly Sabri (@lillysabri) on

Вежби за добро обликуван задник

Кардио вежба за губење калории

Чучнувања за обликување на задникот

Вежби за обликување на нозе и задник

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совети од фитнес експерт: Јадете спанаќ, не пијте со цевки и не правет... Иако многумина веруваат дека им требаат скапи креми и третмани за слабеење за да...
Совети од поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам: Како до идеална фи... Теган Хајнинг, поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам и уште многу други не то...
Вежби за истегнување од 1 минута кои ќе ве спасат од болки во грбот Повеќето луѓе кои се по 8 часа, а можеби и повеќе на компјутер и постојано се во...