Подгответе се за летото: „Victoria's Secret“ вежби за рамен стомак


Подгответе се за летото: „Victoria's Secret“ вежби за рамен стомак

Ангелите на „Victoria’s Secret“ изгледаат совршено и веројатно не постои некој кој што може да најде замерка на нивната божествена фигура.

podgotvete-se-za-letoto-victoria's-secret-vezbi-za-ramen-stomak-2.jpg

Сепак не е сѐ во гените, па така за да ја постигнат својата завидно добра форма, моделите вежбаат секојдневно и многу напорно.

Затоа доколку сакате да ја имате барем приближно нивната фигура, оставете го чипсот на страна, станете од креветот и почнете со вежбање – имајте предвид дека топлите денови се на само чекор од нас.

Со оглед дека моделите се вистинска инспирација, во продолжение погледнете неколку вежби кои ќе ви помогнат да го тонирате своето тело и на ефикасен начин да ги обликувате стомачните мускули.

podgotvete-se-za-letoto-victoria-s-secret-vezbi-za-ramen-stomak-02.gif

podgotvete-se-za-letoto-victoria-s-secret-vezbi-za-ramen-stomak-03.gif

podgotvete-se-za-letoto-victoria-s-secret-vezbi-za-ramen-stomak-04.gif

https://www.youtube.com/watch?v=p9ojErpSB8g

С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совети од поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам: Како до идеална фигура? Теган Хајнинг, поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам и уште многу други не то...
Вежба од една минута за рамен стомак (видео) Секој сака да има убаво и витко тело, но ретко кој од нас може да се пофали со с...
11 вежби со кои ќе имате совршено тонирани нозе Клучот на успехот е во тоа да применувате различни вежби кои ги ангажираат сите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg