Фитнес блогерка ја покажува разликата помеѓу фотките кои ги објавува и оние кои ги брише


Фитнес блогерка ја покажува разликата помеѓу фотките кои ги објавува и оние кои ги брише

Британска блогерка има мисија да им открие на жените дека можат да изгледаат многу послабо едноставно со исправање на телото и со вовлекување на стомакот.

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-01.jpg

24-годишната Инстаграм ѕвезда Чеси Кинг не се вбројува во стандардните фитнес блогерки кои ќе ве советуваат да се храните со семки за стомакот да ви остане рамен.

Секако, поборник е за здравиот живот, но и за тоа дека фотките кои ги објавуваме на Инстаграм се комплетно „вештачки“ во споредба со оние кои ги бришеме.

Инстаграм vs. реалност фотки кои имаат за цел да ве заштитат од фото-манипулација дека не сте доволно слаби:

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-02.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-03.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-04.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-05.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-06.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-07.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-08.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-09.jpg

fitnes-blogerka-ja-pokazuva-razlikata-pomegu-fotkite-koi-gi-objavuva-i-onie-koi-gi-brishe-10.png

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дали знаете што е фитнес замор и страдате ли од неговите симптоми? За почеток, фитнес заморот не е физички феномен, туку емоционален. Целиот н...
Топ 9 начини како малку да ја зголемите вашата висина Дали понекогаш се нервирате дека ви фали некој сантиметар во висината? Ако е так...
7 масажи за топење на масните наслаги на стомакот Кога ќе забележите дека сте качиле некој килограм, нормално е тоа да ви ја разни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg