11 типови на жени кои ќе ги сретнете во теретана


11 типови на жени кои ќе ги сретнете во теретана

Пролетта ни дојде (барем календарски), па набрзо фитнес центрите ќе почнат да се полнат со луѓе кои се очајни за да ги затегнат телата за само неколку недели.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-001.jpg

Овојпат се фокусираме на жените кои со сигурност ќе ги сретнете при следната посета на теретана.

Секако, сфатете ги со голема доза на хумор.

1. Срамежливата почетничка која не знае како функционираат справите.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-01.jpg

2. „Бабичката“ која е во подобра форма од вас.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-02.jpg

3. Непознатата девојка која мисли дека дошла на психијатар, а не во теретана.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-03.jpg

4. Згодната девојка која е презафатена наоѓајќи го совршениот агол за селфи.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-04.jpg

5. Локалната шмизла која никогаш не се поти и трча во штикли.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-05.jpg

6. Девојката која не се двои од дечкото.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-06.jpg

7. „Дојдов за тука да полежам наместо дома“ тип на девојки кои лежат каде што Wi-Fi сигналот е најдобар.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-07.jpg

8. Секс бомбата, дури и кога крева тегови како маж.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-08.jpg

9. Девојката која вежба откако постои теретаната, има најскапа опрема на себе, но никако да одржи линија.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-09.jpg

10. Фитнес манијак кој испробува ризични вежби.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-10.jpg

11. „Ќе одам следна недела“ тип на девојка, која се појавува еднаш до двапати во годината.

11-tipovi-na-zeni-koi-ke-gi-sretnete-vo-teretana-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто некои луѓе не можат да ослабат и покрај вежбањето и диетите? Понекогаш, луѓето вложуваат труд во вежбање и диети и сепак не слабеат, иако нем...
Дали знаете што е фитнес замор и страдате ли од неговите симптоми? За почеток, фитнес заморот не е физички феномен, туку емоционален. Целиот н...
Совети од фитнес експерт: Јадете спанаќ, не пијте со цевки и не правете многу кардио вежби Иако многумина веруваат дека им требаат скапи креми и третмани за слабеење за да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg