Видео на фит блогерка после кое нема да сакате да бидете „совршени“


Видео на фит блогерка после кое нема да сакате да бидете „совршени“

Чеси Кинг е фитнес блогерка која пред извесно време се соочила со исмејување на нејзиното „несовршено“ пропорционално тело, па решила да не остане мирна по тоа прашање.

video-na-fit-blogerka-posle-koe-nema-da-sakate-da-bidete-sovrsheni-01.jpg

Зголемувајќи ги градите, усните и колковите, стенчувајќи ја половината и бутовите, Чеси покажа како би изгледала секоја жена кога би се вклопила во пропорциите за „совршеност“ кои се промовираат по социјалните мрежи.

video-na-fit-blogerka-posle-koe-nema-da-sakate-da-bidete-sovrsheni-02.jpg

Во првото видео го претставува своето тело такво какво што е...

 

THIS IS ME. THIS IS MY BODY 🙋🏼‍♀️ No flattering angles, no flattering lighting, just me & my body feeling on top of the 🌍. We all have days where we feel super duper good but we don’t share them enough. I want YOU to feel confident enough to dance around in your underwear & embrace any wobble you have! A few years ago I would never have posted this, all I cared about back then was being the leanest I could, going to the gym as many times as I could a week & counting every calorie I ate 🍴 Even at my smallest, when I was training the most & eating the least, I just wanted to cover up my body because it wasn’t my idea of ‘perfect’ 💁🏼‍♀️ Now my priority is to be happy & comfortable in my own skin, & today I appreciate my body & what it does for me. We were not made to be Barbie dolls who LOOK insanely good 24/7, we were made to be HUMAN & we should all be allowed to FEEL insanely good 24/7. Come at me keyboard warriors, you can say what you want but nothing will knock me down 💃🏼👊🏼

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on

Додека во второто го има исфотошопирано според стандардите на нејзините „хејтери“ кои секојдневно ја потсетуваат дека не е совршена.

Да бидеме искрени, никој не сака жена која изгледа вака:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секси вежби за парови за зацврстување на целото тело Знаеме дека вежбањето и не им е омилена активност на сите. Тешко се наоѓа време,...
Татко на 4 деца во 60-тите има подобро тело отколку кога имал 20 години (фото) За некои луѓе годините дефинитивно се само бројка, а пензионираниот адвокат Клеј...
Нова вежба која ќе ја замени добро познатата plank позиција Ако ја барате најдобрата вежба за брзо стегнување на телото, до пред извесно вре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg