Татко на 4 деца во 60-тите има подобро тело отколку кога имал 20 години (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Татко на 4 деца во 60-тите има подобро тело отколку кога имал 20 години (фото)

За некои луѓе годините дефинитивно се само бројка, а пензионираниот адвокат Клејтон е доказ за тоа.

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-01.jpg

Клејтон Патерсон е пензиониран адвокат од Охајо кој на 60 години има подобро тело отколку што имал на 20 години. Тој обожава да биде активен и посветен е на бодибилдингот.

Во младоста бил природно слаб и иако вежбал тоа не било доволно, потоа станал татко и се борел со обврските околу 4-те деца, но во 2017 година кога тие веќе пораснале и се свои личност комплетно се посветил на бодибилдингот.

Клејтон вели дека никогаш не се чувствувал подобро и дека му годи кога добива комплименти за изгледот. Открива дека се храни здраво, тренира редовно и не планира да го забави темпото.

Како изгледал Клејтон некогаш, а како денес:

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-03.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-08.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-09.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-06.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-04.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-02.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-12.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-11.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-07.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-05.jpg

maz-vo-60-tite-ima-podobro-telo-otkolku-koga-imal-20-godini-foto-10.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку години би ѝ дале на женава? (фото) Таа без проблем позира во бикини на плажа и тесните фустани се како излиени на н...
41-годишна мајка на две деца вежба помалку, а изгледа подобро отколку ... Која е тајната на нејзиниот младешки изглед? Белинда Нортон вели дека се чувству...
Што јаде 70-годишната баба која има линија како 20-годишна девојка? Една жена по име Норма Вилијамс на 70 години држи линија како 20-годишна девојка...