3 вежби за мажи со кои ќе ја спречите предвремената ејакулација
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


3 вежби за мажи со кои ќе ја спречите предвремената ејакулација

Предвремената ејакулација не е страшна појава, ако не се случува пречесто, но тоа не значи дека не треба да ја вежбате својата карлица со правилно избрани вежби.

tri-vezhbi-za-mazhi-so-koi-kje-ja-sprechite-predvremenata-ejakulacija-01.jpg

Ако редовно вежбате, тогаш одвојте време од „билдањето“ на рацете и градите и посветете се токму на карличниот дел. Вежбите не се тешки, а сигурно ќе ви помогнат да ја засилите мускулатурата која што се наоѓа околу вашата машкост.

Освен што ќе спречите еректилна дисфункција, ќе го подобрите и својот перформанс во спалната соба:

Кегелови вежби за мажи

Начин: Три сетови од 30 повторувања, 3-4 пати неделно

Како да ги направите: Правете контракции на мускулите како да треба да го сопрете протокот на урина на една до две секунди. Користете ги карличните мускули.

Кревање тегови со колковите

Начин: Три сетови од 10 повторувања

Како да ги направите: Со горниот дел од грбот, односно со плешките, легнете на клупата. Поставете шипка со тегови со минимална тежина за почеток и не заборавајте да поставите и подлога за изолација меѓу вас и шипката. Кревајте ги колковите, додека се држите со плешките за клупата.

Клекнувања

Начин: Три сетови од 10 повторувања

Како да ги направите: Познатите „чучњевци“ се одлична вежба за зацврстување на карличните мускули. Застанете со стапалата поставени малку  пошироко од ширината на рамениците. Свиткајте ги колената и правете клекни-стани.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вежби кои може да ги правите со детето за да се вратите во форма по по... Мајките со мали бебиња немаат многу време за одење во теретана и враќање на тело...
5 вежби за тенка половина со кои може да почнете да се подготвувате за... Се прејадовте за време на продолжениот викенд и сфативте дека е време да поработ...
6 вежби кои ќе ви го зајакнат телото за само 30 дена Доколку малку ја запуштивте грижата за физичкиот изглед и цврстината на телото, ...