Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


12 вежби во планк позиција кои заменуваат цел тренинг на различни справи

Седма вежба: Планк на една рака

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-07.jpg

Осма вежба: Странично вртење на телото додека рацете се потпрени на лакти

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-08.jpg

Деветта вежба: Планк со подигање на ногата (10 повторувања)

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-09.jpg

Десетта вежба: Движење на телото нагоре надолу, додека се потпирате на прстите и подлактиците

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-10.jpg

Единаесетта вежба: Трчање во место, наизменично кревање на нозете како да трчате додека рацете ви се потпрени на подот

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-11.jpg

Дванаесетта вежба: Статичен планк за зацврстување на целото тело

12-vezbi-vo-plank-pozicija-koi-zamenuvaat-cel-trening-na-razlicni-spravi-12.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

„Една недела ги правев интензивните вежби на Меган Фокс – што ми се допадна, а што не?“ „Ова е мошне ефективен начин на вежбање и лесно може да се вклопи во густиот рас...
10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
Едноставни вежби со кои ќе ја намалите болката во стапалата + како да ја спречите За да ги намалите болките во стапалата, треба да ги раздвижите, а во продлжение ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg