„Домашни“ предмети кои без проблем можат да одглумат фитнес опрема
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


„Домашни“ предмети кои без проблем можат да одглумат фитнес опрема

За изговорите конечно да завршат, ви нудиме неколку генијални идеи како домашните предмети да ги искористите како фитнес опрема.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-07.jpg

Секој домашен тренинг може да биде поефикасен, ако правилно го искористите она со што располагате. Како на пример:

1. Крпи и пешкири – искористете ги за истегнување на рацете и нозете.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-01.jpg

2. Ѕидовите – нека ви помогнат за одржување на стабилност кога правите истегнување, за да издржите подолго.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-02.jpg

3. Скали – зошто да трошите пари на степер, кога веќе сигурно имате неколку скали дома? Ова се однесува за оние кои живеат во куќа или во стан со скали.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-03.png

4. Конзерви, шишиња од вода или детергент – кој било од овие предмети можете лесно да го претворите во тег.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-04.png

5. Столче – идеално за да ги усовршите вежбите за раце или да научите како правилно да изведувате чучнувања.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-05.jpg

6. Работната површина во кујната – зајакнете ги рацете, потпирајќи ја целата тежина на кујнската површина.

domashni-predmeti-koi-bez-problem-mozat-da-odglumat-fitnes-oprema-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 едноставни вежби кои го подобруваат варењето на храната и го намалуваат стомакот Вишокот килограми не е секогаш резултат на прејадување или неактивен начин на жи...
Дали знаете што е фитнес замор и страдате ли од неговите симптоми? За почеток, фитнес заморот не е физички феномен, туку емоционален. Целиот н...
Една вежба со која дома ќе ги обликувате рацете, стомакот и задникот Со само една вежба, во која „се колнат“ голем број тренери, може да обликувате с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg