„Мислев свекрвата е невеста“ - мајка на младоженец стана мета на онлајн критики
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


„Мислев свекрвата е невеста“ - мајка на младоженец стана мета на онлајн критики

Од танцување во цврста прегратка со синот до избор на фустан што личи на венчаница, свекрва стана мета на остри коментари.

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-01.jpg

На Reddit осамнаа фотки од невеста која доживеала непријатна сцена на нејзиниот свадбен ден.

Мајката на нејзиниот иден сопруг се облекла во бел фустан од тантела, a покрај тоа дури и танцувала со него и го прегрнувала од зад грб.

Фотките од оваа сцена поттикнаа лавина од коментари.

„Морничаво е колку мајката и синот танцуваат збиени еден до друг“, „Свекрва во бел проѕирен фустан од тантела – гласам ПРОТИВ“, „Ова дефинитивно е непријатна прегратка“, „Помислив дека младоженците танцуваат и дури потоа сфатив дека девојката што гледа отстрана е невестата“, беа дел од коментарите за сцената.

Фотки од свадбениот ден:

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-03.jpg

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-02.jpg

Прочитајте и „Сакаш да бидеш невеста?“ - свекрвата се обидела да ја засени невестата на свадбата на синот!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Сакаш да бидеш невеста?“ - свекрвата се обидела да ја засени невестат... Дали сте присуствувале на свадба каде некоја жена со долг бел фустан сака да ја ...
„Видете, имам пари!“ - Нерешителна невеста со 2 свршенички прстени ста... „Двата прстени се грди и не треба да носиш ниту еден“, е еден од суровите комент...
Уникатно запросување: Го закопал прстенот за таа да го пронајде со дет... Барајќи предмети од 18-тиот век на терен, Хариет под земја пронашла метална кути...