„Мислев свекрвата е невеста“ - мајка на младоженец стана мета на онлајн критики

Од танцување во цврста прегратка со синот до избор на фустан што личи на венчаница, свекрва стана мета на остри коментари.

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-01.jpg

На Reddit осамнаа фотки од невеста која доживеала непријатна сцена на нејзиниот свадбен ден.

Мајката на нејзиниот иден сопруг се облекла во бел фустан од тантела, a покрај тоа дури и танцувала со него и го прегрнувала од зад грб.

Фотките од оваа сцена поттикнаа лавина од коментари.

„Морничаво е колку мајката и синот танцуваат збиени еден до друг“, „Свекрва во бел проѕирен фустан од тантела – гласам ПРОТИВ“, „Ова дефинитивно е непријатна прегратка“, „Помислив дека младоженците танцуваат и дури потоа сфатив дека девојката што гледа отстрана е невестата“, беа дел од коментарите за сцената.

Фотки од свадбениот ден:

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-03.jpg

mislev-svekrvata-e-nevesta-majka-na-mladozhenec-meta-na-onlajn-kritiki-02.jpg

Прочитајте и „Сакаш да бидеш невеста?“ - свекрвата се обидела да ја засени невестата на свадбата на синот!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека свадбата може да ви биде бајковита и без да потрошите цело богатство „Сама си направив торта и колачи за свадба. Беше многу стресно, но вредеше секој...
10 најбизарни свадбени обичаи ширум светот: младенците не смеат да одат во тоалет 3 дена по церемони... Додека кај нас на традиционалните свадби имаме одење по невеста, бричење на млад...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg