10 карактеристики на бестрашните жени (кои се сон на секој маж)

Овие жени се магија! Посветени се да го живеат најдобриот живот кој можат, огнени се и си ги задоволуваат потребите, знаат дека тие самите се одговорни за својата среќа.

10-karakteristiki-na-bestrashnite-zheni-koi-se-predizvik-i-son-na-sekoj-mazh-01.jpg 

Ако сте биле во друштво на вистински самоуверена жена, на која ѝ е комфорно во своја кожа, страсна е за животот и живее по свои правила, тогаш знаете каква магија е нејзината појава.

Таа е како нескротлив оган, но и топлина околу која сите се собираат.

Предизвик е и сон на многу мажи.

Карактеристики на бестрашните жени:

1. Тие зборуваат гласно и тоа не само за себе, туку и за оние безгласните – веруваат во правда и не трпат невкусни коментари или незаслужени напади.

2. Не се плашат да бидат провокативни, да ги размрдаат работите, да ги инспирираат другите и да поттикнат напредок. 

3. Тие се безвременски, односно во душата се млади и огнени, без разлика колку години имаат. 

4. Не се грижат околу тоа „што треба да направат“, туку го прават тоа што сакаат да го направат.

5. Веруваат во себе, гледаат низ што поминале и горди се на својот раст и развој и секогаш работат на развивање на своите вештини.

10-karakteristiki-na-bestrashnite-zheni-koi-se-predizvik-i-son-na-sekoj-mazh-02.jpg

6. Прават свесни напори за да се плашат помалку, никој не е без ниту еден страв во животот, но работат на своите стравови, ги истуркуваат од главата негативните сценарија и оптимистички газат напред.

7. Се почитуваат себеси и никогаш не се насмевнуваат кога некој покажува непочит кон нив, туку повлекуваат црвена линија и смело настапуваат кон таа личност.

8. Ги слават успесите на другите жени, ги охрабруваат, веруваат во нив, ги инспирираат и им помагаат да градат самодоверба.

9. Не се вадат на фрази „женско сум, не можам“, туку веруваат дека апсолутно сè можат сами, само ако доволно веруваат во себе.

10. Посветени се да го живеат најдобриот живот кој можат, огнени се и си ги задоволуваат потребите, знаат дека тие самите се одговорни за својата среќа. 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

21 работа во сексот што секој треба да ја направи барем еднаш (18+) Ако партнерот доживеал оргазам, а вие не, кажете му го тоа и бидете искрени дека...
Упатство за жени: Како да сакате маж? Правило за помнење: Во некоја ситуација тој ќе се однесува несоодветно, ќе биде ...
3 најудобни секс пози за бремени жени Во текот на бременоста хормоните ви работат, а вие имате зголемени нагони за сек...
Врска со постар маж или постара жена - Кои се предностите, а кои недостатоците? Постарите мажи не сакаат игри и ќе се трудат да ве заштитат од лоши искуства. Но...
Оргазам во сон и „влажни“ соништа: Што го предизвикува и како да го доживеете? (18+) Дали оргазмот во сон е знак дека нешто не е во ред со вашиот сексуален живот? Шт...
„По трауматичното детство и загубата на синот станав зависничка од секс – Како се чувствував секојпа... „Она што беше различно кај мене беше тоа што јас не го користев сексот за задово...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg