Девојка си го носела вереничкиот прстен цела година, без да знае


Девојка си го носела вереничкиот прстен цела година, без да знае

Кога еден Австралијанец, Тери, се одлучил да ѝ предложи брак на својата девојка со која биле повеќе од 2 години, Ана, не му требало долго време за да го најде прстенот – бидејќи таа постојано го носела со неа, без да знае.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-001.jpg

Веројатно ова е едно од најкреативните запросувања на сите времиња.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-1.jpg

За првата годишнина, Тери ѝ направил и подарил ланче направено од бор. Ана го носела секој ден, несвесна какво изненадување се крие во него.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-3.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2-1.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2-2.jpg

Кога Тери клекнал, го земал нејзиното ланче и го отворил со нож, Ана останала зачудена.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-4.jpg

Секако по неколку романтични секунди, реакцијата гласела: „Тука беше цело време? Можев да го изгубам!“

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-6.jpg

Запросувањето се случило во пештера во Шкотска.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-5.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-7.jpg

Целата приказна собрана во видео од 2 минути:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Женска особина која речиси на сите мажи им оди на нерви Натпреварувачкиот дух не е воопшто лоша работа, но верувале или не, тоа е таа ка...
Славни парови кои докажуваат дека љубовта може да опстои и без брак Луѓето се запознаваат, се заљубуваат и се венчаат. Но, дали е секогаш бракот нео...
Ќе ги разнежнат и најголемите фраери: 6 ситуации кои го топат машкото ... И мажите се од крв и месо, зар не? Имаат чувства и емоции, колку и понекогаш да ...

Најчитани неделава