9 начини на кои жените најчесто ги манипулираат мажите


9 начини на кои жените најчесто ги манипулираат мажите

Манипулацијата е уметност која жените многу добро знаат да ја користат.

9-nacini-na-koi-zenite-najcesto-gi-manipuliraat-mazite-001.jpg

Мажите пак, наседнуваат на речиси сите манипулации, иако знаат да глумат мачо типови.

Како најчесто жените ве манипулираат?

- Со големи количини на комплименти и зголемување на егото.

- Старото добро правило - кога не е како што си замислила, плачи.

- Споредување со други момци. Зависно од тоа дали сакаат да ги испровоцираат или пофалат, ги споредуваат со полоши или подобри.

- Избегнување – техника која го држи мажот постојано на штрек.

9-nacini-na-koi-zenite-najcesto-gi-manipuliraat-mazite-1.jpg

- Дозволување тој да го има последниот збор за теми кои не ѝ се важни – за потоа во важните разговори, таа да пресече, и ќе се повика на последниот пар кога дозволила мажот да одлучи.

- Третман со молчење и игнорирање.

- „Знаеш што е смешно?“ и следува лавина од бес.

- Драма! Драма! Драма! И кавги од неважни ситници.

- Иритирање преку социјалните мрежи - баш кога се во лоши односи, објавуваат фотки на кои се среќни и на „мистериозни“ локации.

9-nacini-na-koi-zenite-najcesto-gi-manipuliraat-mazite-2.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жен... Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
9 тајни за мажите кои секоја жена треба да ги знае Мажите не сакаат премногу зборување за проблемите, туку најчесто веднаш се посве...
Каков тип на порно филмови потајно гледаат жените? Отворената дискусија за сексуалните желби е една од најтешките работи, особено з...