4 луѓе ги откриваат најдобрите секс трикови што ги научиле


4 луѓе ги откриваат најдобрите секс трикови што ги научиле

За да го имате најдобриот секс во животот понекогаш е потребен и по некој трик.

4-lugje-gi-otkrivaat-najdobrite-seks-trikovi-shto-gi-nauchile-01.jpg

Како од просечен сексот да го претворите во одличен?

Исповедите на неколку мажи и жени можеби ќе ви помогнат во тоа:

„Немам некој конкретен секс совет, но научив една работа од искуството со поранешната девојка - секогаш потруди се да направиш девојката да доживее оргазам пред да имаш секс со неа.

На тој начин, ако не сум одличен за време на сексот и не успеам да направам да стигне до врвот, тогаш барем сум смирен што доживеала еден оргазам.“

„Имав партнер кој можеше да издржи по цела ноќ и колку тоа и да звучи забавно, на моменти знае да биде напорно. Затоа тој ми кажа еден трик.

Ми откри дека ако со прсти го допирам под коренот на пенисот, дополнително се возбудува и брзо експлодира. И работата е завршена.“

4-lugje-gi-otkrivaat-najdobrite-seks-trikovi-shto-gi-nauchile-02.jpg

„Една вечер лежевме на креветот со моето момче. Тој ми кажа дека сексот со мене му е прекрасен, но дека е малку разочаран што не ги користам многу рацете долу, затоа што кога некој го задоволувал со рака му враќало убави спомени од средношколските денови. Тој легна на грб и ми покажа како сака да го правам тоа. Ми ја постави дланката долу и ми даде конкретно упатство.

Тоа беше одличен совет, навистина не можам да се обидувам да откријам што му се допаѓа, што не. Сега знам конкретно.“

„Најдобриот секс го имав со жена со која нормално немав одличен секс. Звучи чудно, но кога ќе ви објаснам ќе има смисла. Имавме просечен секс, па таа еднаш ми се отвори дека многу се возбудува кога гледа порно филмови.

Така пред акцијата гледавме порно и потоа сексот беше експлозивен затоа што и таа и јас бевме возбудени од сцените што ги гледавме. Затоа одличен совет е понекогаш да гледате порно филмови пред, а може и за време на сексот. Тоа е одличен начин за зачинување на акцијата.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане с... Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...
Имам секс со бившиот. Сакам да ѝ се одмаздам на девојката што ми го ук... Омраза. Страст. Љубов. Болка. Љубомора. Возбуда. Страв. Одмаздничкиот секс секог...
30 правила благодарение на кои ќе имате фантастичен секс после 30-тата Сите мислат дека до 30-тата знаат апсолутно сè што може да се знае на тема секс ...