Интимниот живот на среќните парови низ еротски илустрации (18+)


Интимниот живот на среќните парови низ еротски илустрации (18+)

Сексуалната интимност помеѓу две лица може да биде експлозивна, само доколку постои апсолутна среќа. А, овие еротски илустрации ја пресликуваат токму најсреќната и најинтимната страна на секој пар.

intimniot-zivot-na-srekjnite-parovi-niz-erotski-ilustracii-001.jpg

Фрида Кастели е талентираната илустраторка која се потпишува зад овие жешки ремек-дела.

Низ нив е претставена силната поврзаност на две лица, создавајќи еден совршен, сопствен свет во кој телата  и душите се сосема голи.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Корејски уметник низ илустрации ја раскажува темната страна на љубовта Корејскиот уметник Хен Ким добро знае што значи да се биде во несреќна врска и т...
Како изгледа љубовта кога никој не гледа (втор дел) Во првиот дел, низ 15 илустрации, видовме како изгледа втората страна на љубовта...
Совети за успешен брак од 10 земји во светот Уште од мали нозе, сите сонуваме за среќен брак и живот како од бајките. Но, за ...