8 работи заради кои одредени жени се непривлечни за мажите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


8 работи заради кои одредени жени се непривлечни за мажите

Жените се убедени дека мажите се визуелни суштества, и иако не се далеку од вистината, сепак има уште неколку фактори кои влијаат на тоа дали една жена ќе биде привлечна или не во машките очи.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-0001.jpg

Посебно ако мажот е во потрага по нешто стабилно и долгорочно, еве што сè може да го одбие:

1. Непривлечните жени изгледаат секогаш луто и нерасположено

Колку и да мислите дека лутиот и остар поглед како на моделите ќе го привлече вниманието, грешите. Мажите ги привлекуваат насмеани жени кои делуваат задоволно и среќно, а не оние кои оддаваат слика на арогантни, горделиви, студени и егоистични.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-01.jpg

2. Покажуваат очајна желба за брак

Очајната желба за брак и наметнувањето на темата уште на првиот состанок, дефинитивно ќе го исплаши секој маж. Жените кои во секој маж гледаат сопруг се далеку од привлечни.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-02.jpg

3. Сакаат да драматизираат и комплицираат

Мажите размислуваат логички и не бараат значење на најмалите ситници, па затоа не можат да поднесат жени кои сакаат да драматизираат за сè и сешто. Не го сакаат претчувството дека постојано нешто не е во ред.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-03.jpg

4. Не знаат како се сака маж

Да бидеме реални, ниту еден маж не се чувствува ценето и сакано доколку му подарите плишано мече и чоколадо. Многу поголема работа ќе заврши пицата и шалот од омилениот тим. Мажите се едноставни и практични, па не очекуваат од жените да бидат секогаш романтични.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-04.jpg

5. Имаат превисоки очекувања

Непривлечните жени обично доаѓаат со цел список на побарувања од мажот, и тоа дефинитивно не им се допаѓа.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-05.jpg

6. Не внимаваат на изгледот

Ова не подразбира дека мора да изгледате како модел. Има мажи кои сакаат слаби девојки, додека други сакаат облини. Важно е да знаете да го носите сопственото тело и она што го поседувате. Не бидете роб на трендовите и не изгледајте вештачки – тоа ги одбива мажите.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-06.jpg

7. Живеат во свет на илузии

Непривлечните жени веруваат дека принцот ќе пристигне на бел коњ и на првиот состанок ќе им донесе 101 роза. Тие веруваат дека цртаните на Дизни се реалност и дека се принцези или пак главен лик од некоја шпанска серија.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-07.jpg

8. Сами донесуваат одлуки, без да побараат мислење

Во ред е да бидете силна и независна жена, но не во негативна смисла. Нема потреба да правите сè сами. Дури и да можете, мажите сакаат и се чувствуваат поубаво кога жената ќе побара помош или мислење од нив.

8-raboti-zaradi-koi-odredeni-zeni-se-neprivlecni-za-mazite-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
Вистината е дека мажот што те сака ќе ти се обврзе веднаш, нема да ти ... Постои вистина која многу луѓе се плашат да ти ја кажат – мажот што те сака и са...
„Се гледам со оженет маж. Кога е со мене, забораваме на сè.“ Како е да се спие со некого што по сексот ќе се врати во креветот на друга жена?...