Низ илустрации: Како НЕ треба да се однесувате со жените што мразат романтика


Низ илустрации: Како НЕ треба да се однесувате со жените што мразат романтика

Ако ги бакнувате и гушкате 24/7 ќе им здодеете. Ако им велите постојано „Те сакам“ ќе им се одмилите.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-01.jpg

Се верува дека сите жени, без исклучок сонуваат за романтичен херој кој ќе ги однесе на зајдисонце на својот бел коњ по пат посипан со рози. И некои мажи веруваат во ова и се трудат по секоја цена да се вклопат во сликата за идеалниот принц.

Но, верувале или не постојат и жени што мразат романтика. Жени кои не се радуваат на букети со 101 роза, на плишани мечиња и на маж кој по 10 пати на ден ќе им кажува дека ги сака.

Како НЕ треба мажите да се однесуваат со жените кои мразат романтика:

Нема потреба да им „цртате“ срциња насекаде.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-12.jpg

Нив ќе им здодеете ако постојано ги опсипувате со внимание.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-11.jpg

Ќе ги загушите ако постојано им праќате пораки.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-03.jpg

Ќе им се одмилите ако им правите скандали затоа што не ви одговориле на пораките и повиците.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-10.jpg

Ќе направите грешка ако им купувате плишани мечиња, зајчиња и срциња.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-09.jpg

Ќе ги исплашите ако ја покажувате вашата љубов пред сите соседи.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-08.jpg

Премногу романтичните изненадувања нема да го имаат посакуваниот ефект.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-07.jpg

Нема да бидат пресреќни ако по цел им кажувате колку ги сакате и ги прашувате дали и тие ве сакаат.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-06.jpg

Ниту кога ги бакнувате и прегрнувате без престан секогаш и секаде.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-05.jpg

Им доаѓате ненајавено на врата.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-04.jpg

Плачете по нив и сте претерано емотивни.

niz-ilustracii-kako-ne-treba-da-se-odnesuvate-so-zhenite-shto-mrazat-romantika-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Зошто сè уште не сте ја пронашле вашата љубов? Понекогаш некои луѓе се наоѓаат во период од животот каде не може да ја пронајда...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
За време на сексот: Ситници кои жените ги засрамуваат, а мажите воопшт... Припадничките на понежниот пол се неретко преоптоварени со тоа каков впечаток ќе...