14 илустрации: Животот пред и после свадба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


14 илустрации: Животот пред и после свадба

Секако дека животот после свадба не би требало да се промени на полошо, но оние кои ви велат дека сè е исто – малку ве лажат.

14-ilustracii-zivotot-pred-i-posle-svadba-001.jpg

Низ 14 комични илустрации прикажуваме како изгледа животот пред и после брак:

Тренингот не престанува, само местото и опремата се менуваат

14-ilustracii-zivotot-pred-i-posle-svadba-01.jpg

Спиењето изгледа вака некако:

14-ilustracii-zivotot-pred-i-posle-svadba-02.jpg

Радувањето на победите останува исто, само тимот е поинаков

14-ilustracii-zivotot-pred-i-posle-svadba-03.jpg

Одењето во аптека има различна цел

14-ilustracii-zivotot-pred-i-posle-svadba-04.jpg

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Што не треба да правите веднаш после секс? Иако после секс никој не сака да има други обврски, сепак кога станува збор за з...
Што ќе се промени и што ќе научите кога ќе почнете да живеете со партн... Многу парови кои се веќе во сериозна врска и имаат можност, се иселуваат од дома...
18 работи кои секоја девојка мора да ги направи пред да се омажи Пред да ветите некому да се будите до него до крајот на животот, прво треба да б...