20 секс пози кои треба да ги пробате барем еднаш во животот, без изговори (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


20 секс пози кои треба да ги пробате барем еднаш во животот, без изговори (18+)

Кога станува збор за секс, вкусовите варираат од крајност во крајност, и тоа е нормално.

20-seks-pozi-koi-treba-da-gi-probate-barem-ednas-vo-zivotot-bez-izgovori-001.jpg

Сепак, има неколку „проверени“ секс пози кои поголемиот дел од луѓето ги оцениле како позитивно искуство, па секој би требало да ги проба барем еднаш во животот.

Проверете, можеби имате нешто што останало неиспробано од оваа листа:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгл... Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жен... Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се пок...
8 пози за возбудлив секс, кој ќе ги задоволи и тие што се долго во врс... Тој/таа ве познава целосно, па зошто да не се обидите со нешто ново што ќе ве вр...